KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 11549030
nr 1154 9030
Tor Bjurström
(1888-1966), Sverige
Blandteknik, Monogramsignerad TB, inköpt 1930, Landskap, 49x63
Kondition: slitage, skador
Tor Bjurström, svensk målare och grafiker född 1888 i Stockholm, död 1966.
Utrop:
4.000 kr
Såld:
350 kr
måndag 8 januari 2018
kl 19:06:53
300 kr
Tor Bjurström
Läs mer om Tor Bjurström